Senát zamítl nový stavební zákon

Senát zamítl návrh nového stavebního zákona

 
Senátoři jednohlasně zamítli návrh nového stavebního zákona. Proti přijetí vládního návrhu zákona hlasovali všichni přítomní senátoři, včetně členů senátorských klubů vládních stran.
 
Stavební zákon se tedy vrací do poslanecké sněmovny, kde pro jeho přijetí ve stávající podobě bude třeba 101 poslaneckých hlasů.
 
Vzhledem k tomu, že v původním hlasování v poslanecké sněmovně pro tento předpis hlasovali pouze poslanci ANO, SPD a tři sociální demokraté, tedy 92 členů dolní komory parlamentu, je další osud vládního návrhu stavebního zákona velmi nejistý, jelikož vláda pro schválení předpisu potřebuje 101 poslaneckých hlasů. Může se tedy stát, že nový stavební zákon v tomto volebním období nebude schválen vůbec a vydáme se cestou novelizací stávajícího stavebního zákona.
 
Poslanecká sněmovna by se měla zamítnutým návrhem stavebního zákona zabývat na své 111. schůzi s možností projednání od 13. 7.
 
O jakou verzi zákona se jedná? To si přečtěte zde:

Chcete vědět víc?

Mgr. Karel Huneš

Autor je právníkem ARROWS advokátní kanceláře. Specialista na obecní samosprávu, přestupkové právo a právo životního prostředí.

Pokud chcete získat více informací, neváhejte kontakovat autora článku, případně nám na sebe zanechte kontakt pro zasílání aktuálních novinek z oblasti samosprávy.